В третій школі - благодійний ярмарок

Пампушки, горішки, вареники, деруни чи піцу, галяретки і панакоту, малину і виноград, шарлотки чи пиріг з шпинатом, сосиски в тісті, макаруни і кекси, торти та пляцки, квас і навіть мохіто можна придбати на благодійному осінньому ярмарку в середній спеціалізованй школі №3. Віддають смаколики за 1-15 грн. Триває ярмарок до 13 години. Про це пише інтернет-газета 20 хвилин.

Ярмарок проводять у спортивному залі школи. Столи розташували по периметру, тож зручно усе роздивитися і придбати те, що сподобалося. Кожен клас приготував особливі смаколики – домашню випічку, тістечка, фрукти. Деякі класи підійшли особливо креативно і ще й цікаво оформили свій стіл.

- Благодійний осінній ярмарок вже став традиційним в нашій школі, ярмарок відбувається більше десяти років поспіль. Учні і батьки ретельно готуються до нього: випікають різні смаколики, проявляють свої організаторські здібності, - розповіла заступник директора Людмила Стасишен. - Ми стараємося виховувати в дітей милосердя, адже допомагаємо тим людям, які цього потребують. Виручені кошти від ярмарку ми передаємо бійцям АТО, це буде адресна допомога, також допомагаємо школі для слабозорих УТОС, сиротам і підтримуємо онкохворих. Торік, наприклад, ми виручили 24 тисячі гривень.

Дирекція школи, за словами заступника директора, особливо наполягала на дотриманні санітарно-гігієнічних вимог, тож усі вироби свіжі, а продавці обов’язково продають у рукавичках.

Діти із задоволенням беруть участь у цьому ярмарку.

- Ми збираємо гроші на благодійність, продаючи різну випічку, яку випікали мами і учні нашого 8-В класу, це своєрідне змагання для нас і традиція нашої школи, - говорять учні 8-В класу Данило і Макар. – В нашому класі багато дітей, які самі печуть. Батьки сказали, щоб діти спробували пекти самі, щоб спробувати себе в дорослому житті. Батьки відгукуються із задоволенням, вони вже чекають цього ярмарку, готуються до нього, така традиція є у багатьох сім’ях.

- До приготування страв долучився увесь клас, - розповіла мама учня 2-Б класу Тетяна Деркач. – Кожен приніс випічку, вироби з солоного тіста. Батьківський комітет і батьки долучилися до прикрашання арки, прикрасили овочами, рушниками, вазочками, глечиками. Ми хотіли показати, що ярмарок – це давня українська традиція. Батьки зібрали виноград, яблука, груші – все наше українське. Приготували сирник, пироги з яблук, шпинатно-лососевий пиріг, пампухи, рогалики, пироги з вишнею, желе, соки власного приготування. В нас дуже дружний гарний клас. І коли ми дали клич долучитися до ярмарку, то практично усі батьки приготували якісь страви. Діти прийшли у вишиванках, для них це також свято.

Серед покупців - учні школи, вчителі, батьки. Та хто з тернополян зверне увагу на оголошення перед школою, може зайти у спортивний зал і придбати вподобані смаколики.

За матеріалами інтернет-газети 20 хвилин