Ліна Костенко – геніальна українська письменниця, яка стала сумлінням нації.

Ліна Василівна Костенко народилася у сім'ї вчителі 19 березня 1930 року в м. Ржищеві на Київщині. Коли дівчинці було 6 років – родина перебралася до столиці, де Ліна закінчила школу. Ще будучи ученицею, вона почала відвідувати літературну студію при журналі "Дніпро", який редагував Андрій Малишко. Перші вірші Ліна Костенко випустила в 16 років.

Після закінчення середньої школи майбутня поетеса вступила в Київський педагогічний інститут, а після його завершення стала студенткою Московського літературного інституту імені О. М. Горького, який закінчила в 1956 році.

·  1957 рік – виходить перша збірка віршів Ліни Костенко під назвою "Проміння землі";

·  1958 рік– збірка віршів "Крила";

·  1961 – збірка "Мандрівки серця";

·  1963 – збірку віршів "Зоряний інтеграл", а також книгу "Княжа гора" знімають з верстки;

·  1965 – Костенко пише лист-протест проти постійних арештів української інтелігенції;

·  травень 1968 року – лист на захист В'ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп про нього;

·  1973 рік – Ліна Костенко потрапляє в так званий чорний список інтелігентів;

·  1977 року – виходить перше після заборони зібрання творів Ліни Костенко "Над берегами вічної ріки";

·  1979 рік – опубліковано роман "Маруся Чурай";

·  2010 рік – поема "Либідь", загальний наклад якої склав 14000 примірників; перший роман Костенко "Записки українського самашедшого", який викликав небувалий ажіотаж;

·  2011 рік – поетичні збірки "Мадонна перехресть" і "Ріка Геракліта".

Ліна Костенко... Її біографія – не тільки must read для дітей, а й обов'язкова для прочитання кожному свідомому українцю. Своїм життям та творчістю геніальна письменниця заслужила титул сумління нашої нації. Вона не скорилася, коли радянська цензура заборонила друкувати її твори, вона не мовчала в складні для України часи.