Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3

З поглибленим вивченням іноземних мов

Тернопільської міської ради
Тернопільської області

Девіз навчального закладу: Ad angusta per augusta | Через труднощі до зірок

Кредо школи: «Освіта – скарб, праця – ключ до нього»

Наприклад:  школа
Випадкова світлина
Оголошення
Батькам майбутніх першокласників!

З 1 березня 2024 року розпочинається реєстрація у перший клас ТСШ № 3. Подати заяву можна на сайті https://school.isuo.org/
Детальніше про подачу заявок можна ознайомитися тут

Міжнародна діяльність

Міжнародна співпраця, участь в міжнародних проектах та програмах.

Міжнародна співпраця, участь у міжнародних програмах та проектах – пріоритети розвитку освіти сьогодення. Через партнерські зв’язки, використовуючи принципи розуміння та довіри, молодь навчається разом з однолітками різних країн світу розвивати міжкультурне взаєморозуміння та вміння жити і працювати у глобальному просторі.

З метою інтегрування в європейський освітній простір, удосконалення навичок володіння іноземними мовами та сприяння учителям у підвищенні професійної підготовки, ознайомлення учнів старших класів з існуючими можливостями для здійснення усвідомленого вибору  майбутньої професії учительський та учнівський колективи Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов співпрацюють з навчальними закладами країн Європи, Канади, США, беруть участь у різноманітних міжнародних програмах та проектах. Міжнародна співпраця сприяє запровадженню в освітній процес школи інноваційних методів навчання, дає змогу розширювати досвід впровадження інформаційних технологій, формувати ключові компетентності школярів, нові світоглядні засади сучасного освітнього процесу, залучати учнів до науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності в рамках міжнародних проектів та програм.

Налагодження партнерських зв’язків та розширення міжнародної співпраці є одним із основних завдань розвитку освітнього процесу у школі.

Міжнародна співпраця у школі здійснюється за напрямками:

  • участь у міжнародних проектах, конкурсах, фестивалях;
  • налагодження безпосередніх контактів і партнерських зв’язків між навчальними закладами та школами-партнерами різних країн світу;
  • обмін досвідом з організації навчально-методичної роботи, спільної роботи на основі взаємного і планомірного використання накопиченого досвіду в навчальній, дослідницько-експериментальній, виховній діяльності;
  • відзначення міжнародних свят;
  • підвищення фахового рівня педагогів шляхом участі у міжнародних семінарах  та практичних заняттях;
  • створення інформаційної бази для обміну інформацією про новітні педагогічні технології, форми і методи організації освітнього процесу, науково-методичні на практичні досягнення;
  • оволодіння школярами новими компетентностями, які забезпечать їм конкурентноспроможність у європейському та світовому просторах.

З метою формування в учнівської молоді європейського мислення, даючи їй можливість спілкуватися з ровесниками та педагогами з інших країн, удосконалювати практичні навики розмовної мови, школа уже понад двадцять років підтримує тісні творчі зв’язки з різними навчальними закладами. Серед них: Грейвні Скул (м. Лондон, Великобританія), ліцей ім.А.Фріца Морджевського (м. Влодава, Польща), ІХ Загальноосвітний Ліцей ім. Хоффманової (м. Варшава, Польща), гімназія м. Уетце (Німеччина), гімназія ім. Ю. Шпігельберга (м. Фехельде, Німеччина), Канадський  коледж  англійської  мови (м. Ванкувер, Канада), ліцей Шарля і Андріана Дюпуї (м.Лепуї-ен-Велей, Франція), «Ridna Shkola of Boston» (м. Бостон, США).

З 2015 року триває робота в рамках програми Транскордонної співпраці європейських країн України, Польщі та Білорусі. За цей період часу учителі Васько О.І., Дідик О.В., Сабат М.Р. та учні школи брали участь у святкуванні Дня європейської співпраці у м.Влодава (Польща), відвідали з дружнім візитом гімназію №4 у м.Брест (Білорусь), м. Саліно (Польща). Школа приймала гімназистів з Білорусі та педагогів з Польщі. У червні 2019 році відбувся візит вчителя Васько О.І. в м. Сувалки, Польща. У серпні  2019 року  школу з дружнім візитом відвідала заступник мера м. Сувалки Ева Беата Сідорек. Розпочато роботу у проекті PRECIOUS «Збереження символіки народних ремесел (Гончарство. Вишивка. Кухня.)»,який нині знаходиться на стадії державної реєстрації в Україні. Підписано грантовий договір та укладено партнерську угоду з вищою школою №3 ім. Альфреда Літинського м. Сувалки та гімназією №4 м. Брест. З метою успішної реалізації проекту вчителі Васько О.І. та Сабат М.Р. 29-30 жовтня 2019 року брали участь у конференції   PBU2 Opening Conference «Micro-projects for inspiring stories» у с. Біловежа, Польща, у листопаді 2019 року та березні 2020 року відвідали тренінги по написанню звітної документації у м.Львів.

У 2019 році розпочалась участь школи кті «Моя мала Батьківщина» (Україна-Польща-Німеччина). У          серпні 2019 року був підписаний тристоронній договір про співпрацю шкіл України, Польщі та Німеччини. У вересні 2019 року 10 учнів 8-Б класу разом з директором школи Петрокушин Р.В., класним керівником         Павловською І.М.  та вчителем англійської мови  Прокопів А.М. відвідали місто Збоншинь  (Познаньське воєводство). Школярі познайомились з німецькими та польськими  учасниками проекту, презентували рідну школу та Тернопіль, представили краєзнавчий проект про визначну особистість Тернопільщини С.Крушельницьку, відвідали міста Новий Томишль та Вольштин, побували на різноманітних екскурсіях, дізнались багато цікавого про історію Польщі.

Виховання учнів здійснюється в дусі інтеркультурності, демократії, толерантності, що допомагає стати справжніми громадянами Європи та вільно почуватися на її теренах. Європейська освіта набуває стандартизованого універсального характеру, що сприяє усвідомленню молоддю різних націй та народностей приналежності до єдиної європейської культури. Не стоїть осторонь цих процесів і наша школа, яка тісно співпрацює з такими освітніми інституціями:

  • Міжнародним університетом LCC (м.Клайпеда, Литва):
    • участь вчителів англійської мови у міжнародних освітніх конференціях в м.  Клайпеда;
    • участь учнів школи у міжнародних конкурсах;
    • профорієнтаційна робота, презентація університету представниками закладу, проведення  тестування учнів за програмою TOEFL/ IELTS;
    • навчання  випускників школи в університеті.
  • Освітньою організацією O.W.L. (Open World Learning, м. Ванкувер, Канада):
    • проведення семінарів, конференцій, ділових зустрічей, круглих столів з питань поширення інформації про міжнародні освітні організації, підвищення  кваліфікації вчителів англійської мови, забезпечення автентичними методичними матеріалами для навчання англійської мови, підготовка учнів до іспитів з англійської мови;
    • навчання учнів старших класів у літніх мовних школах Канади.

Особливо актуалізує потребу школи в євроінтеграції освітнього середовища її участь у міжнародних програмах та проектах. Постійною є участь учнів школи у Програмі обміну майбутніх лідерів ”FLEX”, яка діє при Американських Радах в Україні. Майже 60% учнів 9-10-х класів беруть участь у випробовуваннях в рамках програми. Понад 25 школярів отримали унікальну  можливість побувати в США, де показали відмінне володіння англійською мовою, високий рівень загального розвитку, серйозну психологічну підготовку.  Навчання в американській школі та проживання в американських сім'ях протягом одного навчального року збагатило дітей знаннями про різні аспекти суспільного життя, удосконалило практичні навички володіння англійською мовою, навчило цінувати та розуміти інші культури, адаптовуватися до мінливого, але дедалі більш взаємопов’язаного світу.

У рамках міжнародного проекту«Світ без кордонів» (AIESEC) учні школи співпрацювали із студентами з Польщі, Грузії, Індії, Китаю, Бразилії, Македонії, Німеччини, Канади, брали участь у тренінгах на теми міжкультурної толерантності, персональних цінностей, розвитку лідерських навичок та здібностей, профорієнтації та здорового способу життя, розробляли соціальні проекти та вчились втілювати їх у життя. У листопаді 2019 року учні 10-Б класу Попівняк К. та Сухарський М., 11-В класу Фарфурак І. та Бицюра М. стали амбасадорами відокремленого підрозділу ВМГО «АЙСЕК в Україні» у м.Тернополі. Вони взяли участь у інформаційно-просвітницькому тренінгу «World’s Largest lessons», отримали інформацію про Цілі Сталого Розвитку серед учнів та молоді Тернопільської області та провели відповідні уроки для учнів 3-4-х класів.

Завдяки міжнародній програмі Ukraine Global Scholars (UGS) випускниці школи Прокопів С., Базюк М., Савка О. отримали можливість навчатись в найкращих університетах світу.

У 2020 році вчитель Чорна А.М. розпочала роботу у  освітній платформі Empatico. Учні 3-В класу познайомилися зі своїми однолітками з міста Рейкот у Індії. Школярі отримали можливість зануритися в іншомовне середовище, підвищили мотивацію до вивчення іноземних мов,  познайомилися з культурою іншого народу, розширили свої уявлення про світ. Учні дізналися що спільне та відмінне є в навчанні та дозвіллі дітей обох країн.

У 2018 році школа стала учасником всеукраїнського проекту  GoCamp У серпні 2018 та 2019 року при школі працював інтерактивний мовний табір для учнів 6-9-х класів за участю волонтерів з Франції та Німеччини і вчителів іноземних мов. У таборі діти брали участь у реалізації захоплюючих проектів та завдань, спілкуючись англійською, німецькою та французькою мовами між собою та з волонтерами. У 2020 році школа втретє стала учасником всеукраїнського проекту  GoCamp (вч. Ростоцька М.Є.).

 

 

 

                        

 

Замовити дзвінок

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо

×
×
×