Наукове товариство учнів ЕНІТО

Понад 8 років під керівництвом вчителя-методиста з англійської мови Ростоцької М.Є. у школі працює творча асоціація «ЕНІТО», об’єднання вчителів іноземних мов та обдарованих учнів-старшокласників, енергійних, ініціативних, творчих особистостей.

Метою асоціації є виявлення здібних дітей, їхня підтримка і заохочення, громадське визнання результатів їхньої дослідницької діяльності. ЕНІТО – це експериментально-пошукова лабораторія з апробації  нового змісту освіти з англійської, німецької, французької мов, основними завданнями якої є:

• розробка і реалізація програм індивідуального розвитку і саморозвитку творчої особистості;
  • забезпечення високої культури діалогу між старшокласниками  та   педагогами;
  • посилення ролі самостійної роботи учнів.

У своїй діяльності вчителі та учні використовують такі інноваційні технології, як  «мозковий штурм »,  розв'язання проблемних завдань, дискусія, рецензування відповідей товаришів, опонування  їхніх наукових робіт, самоопитування, пошук ймовірних рішень тощо.

Щороку на базі школи проходить науково-практична конференція за участю вчителів школи та міста, викладачів ТНПУ та ТНЕУ, волонтерів корпусу миру, представників громадськості.

За останні роки було заслухано та проаналізовано такі науково- дослідницькі роботи :

«Наш земляк Володимир Вихрущ» (Ірина Вихрущ, науковий керівник О.І.Васько)

«Туристичними шляхами Тернопілля» (Христина Лиса, науковий керівник М.Є.Ростоцька)

«Славетна Соломія Крушельницька» (Христина Петрів, науковий керівникМ.Є.Ростоцька)

«Туризм – це благословення чи загроза для місцевої громади?» (Діана Голяш, науковий керівник О.І.Васько)

«Історія моєї співучоїродини» (про сім’ю Бабчуків – фольк-гурт «Веселі галичани») (Христина Бабчук, науковий керівник Васько О.І.)

«Моє Тернопілля» (Вікторія Калашнікова, науковий керівник Васько О.І.)

«Тернопіль квітуча гілка України» (Ірина Підгайна, науковий керівник Васько О.І.)

«Патріарх Йосип Сліпий» (Кароліна Матвіїв, науковий керівник Маслюк Т.П.)

«Богдан Лепкий» ( Олеся  Демкович, науковий керівник Новікова Л.Є.)

«Життєвий та творчий шлях художника з Тернопільщини  Я. Гніздовського»

(Роман Лобас, науковий керівник Новікова Л.Є.)

«Фестиваль борщу  у м. Борщів»  ( Софія Зацепанюк, науковий керівник Новікова Л.Є.)

«Історія виникнення борщівської вишивки» (Аліна Ратушна, науковий керівник Новікова Л.Є.)