Проводимо ДПА

Про проведення ДПА у 4, 9 класах у  2018-2019 н. р. повідомимо додатково.   МОН пропонує до громадського обговорення  проект Порядку проведення державної підсумкової атестації, що регламентує процедуру проведення ДПА як форми контролю результатів навчання здобувачів кожного рівня освіти відповідно до державних стандартів.

Проект наказу «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації» розроблено на виконання абзацу третього частини восьмої статті 12 Закону України «Про освіту».  Проектом передбачено, що державна підсумкова атестація є обов’язковою для всіх типів закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, зокрема санаторних, а також для учнів, які завершують здобуття кожного рівня загальної середньої освіти (4, 9, 11 (12) класи).Згідно з проектом для учнів 4-х класів проведення ДПА відбуватиметься винятково з метою моніторингу якості освіти у школі.
Надаємо роз’яснення  щодо проведення ЗНО у 9-х класах.
Запуск ЗНО у дев'ятикласників прив'язанийдо старту старшої профільної школи.
Дев'ятикласники поки що не будуть здавати ЗНО© dec-edu.com

Новий закон  "Про освіту"  передбачає, що випускні іспити у дев'ятикласників будуть проходити у формі зовнішнього незалежного тестування. Незважаючи на це, навіть після прийняття нового закону, ЗНО не буде використовуватися в дев'ятому класі до 2026 року.

Про це в інтерв'ю DT.UA повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. За її словами, запуск ЗНО у дев'ятикласників прив'язаний до старту старшої профільної школи.

"Планується, що ЗНО у 9 класі запускатиметься до старту старшої профільної школи. За чинним календарем реформи, яким ми рухаємося, це орієнтовно після 2026—2027 навчального року", – зазначила міністр.