30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Люди, які протягом всього свого життя звикли читати, вважають бібліотеку практично рідною домівкою. Згідно з Указом Президента Леоніда Кучми від 1998 року це свято припадає на 30 вересня.

Перші бібліотеки в Київській Русі почали відкриватися після прийняття християнства в 988 році. Найчастіше, вони діяли при церквах і монастирях. Найбільш  багатою книгами в той період була бібліотека Софії Київської, яку в 1037 році заснував Ярослав Мудрий.

Нині в нашій країні налічується близько сорока тисяч бібліотек. Послугами цих установ в наш час користується більше 17,5 мільйонів читачів. Найбільш популярними серед населення і багатими книгами є Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей, Державна історична бібліотека України та багато інших.