Правила заохочення та стягнення

Правила заохочення учнів та стягнення в Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов регулюють застосування до учнів заходів заохочення і стягнення в залежності від їх ставлення до учнівських правил і обов’язків.

Правила покликані:

• забезпечити в школі сприятливу, творчу атмосферу для плідного навчання, роботи, розвитку ініціативи;
  • підтримати порядок, заснований на свідомій дисципліні і демократизмі в організації навчально-виховного процесу;
  • готувати учнів до свідомого та відповідального вибору життєвого шляху.

Заохочення

1. Учні школи заохочуються за:

• успіхи у навчанні та зразкову дисципліну;
    • участь та перемогу в олімпіадах, творчих конкурсах і спортивних змаганнях всіх рівнів;
    • суспільно-корисну діяльність і добровільну працю на користь школи;
    • благодійні вчинки.
  2. Школа застосовує такі види заохочення:

• оголошення подяки учням та їх батькам;
    • нагородження Похвальним листом;
    • нагородження цінними подарунками або грошовою премією;
    • занесення прізвище учня на Дошку Пошани школи;
    • подання учня для присвоєння іменної стипендії.
  3. Заохочення застосовуються директором школи за поданням ради школи, педагогічної ради, класного керівника, а також у відповідності до положень про проведення в школі конкурсів, змагань і оголошуються наказом по школі.

Заохочення застосовуються в умовах поширеної гласності і доводяться до відома учнів та працівників школи.

Про заохочення учня директор в кожному окремому випадку повідомляє його батьків (осіб, які їх заміняють), направляючи їм лист подяки.

Стягнення

1. Дисципліна в школі підтримується на основі поваги до людської гідності учнів. Застосування методів фізичного або психологічного насильства у ставленні до учнів не допускається. Забороняється застосування таких засобів впливу, як вигнання з уроку, постановка в куток, а також виставлення незадовільної оцінки з предмета за недисциплінованість на уроці.
  2. За порушення Правил для учнів Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов (затвердженої радою школи 06.03.2009 р. протокол №3) учень може притягуватись до дисциплінарної відповідальності.

Стягнення можуть накладатися з дотриманням таких принципів:

• до відповідальності притягається тільки винний учень;
  • відповідальність має особистий характер (колективна відповідальність класу, групи учнів за дії члена учнівського колективу не допускається);
  • суворість стягнення повинна відповідати ступеню здійсненого вчинку, обставинам його здійснення, враховуючи поведінку учня та його вік;
  • стягнення накладається в письмовій формі (усні методи педагогічного впливу дисциплінарними стягненнями не вважаються);
  • за одне порушення накладається тільки одне основне покарання;
  • застосування засобів дисциплінарного покарання, не передбачених нинішніми або існуючими Правилами, забороняється;
  • до накладання дисциплінарного стягнення учневі повинна бути надана можливість пояснити і виправити свій вчинок у вигляді форми, яка відповідає його вікові (надається право на захист).

До учнів застосовуються такі міри стягнення:

• зауваження;
  • догана;
  • сувора догана;
  • покладання обов’язку компенсувати збитки;
  • покладання обов’язку принести привселюдне вибачення;
  • відрахування зі спеціалізованої школи, якщо за підсумками річного оцінювання учень має початковий рівень досягнень у навчанні (1, 2, 3) хоча б з одного профільного предмета.