Загальні положення

У своїй роботі  бібліотека керується основними нормативно-правовими документами :

Основні напрямки роботи шкільної бібліотеки

• виховання в учнів інформаційної культури;
  • надання інформаційно-методичної допомоги адміністрації школи та вчителям в організації навчально-виховного процесу;
  • надання інформаційно-методичної допомоги учням в оволодінні основами наук;
  • надання інформаційно-методичної допомоги батькам у розвитку інтересу до читання і виховання любові до книги;
  • розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи;
  • формування в учнів вмінь та навичок бібліотечного користувача, розкриття перед ними основних функцій бібліотеки, вихованням поваги до правил користувача своєї і будь-якої бібліотеки, популяризації бібліотечно-бібліографічних знань;
  • всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;
  • Правила користування шкільною бібліотекою

1. Загальні положення

1.1. Право вільного та безкоштовного користування бібліотекою мають учні, вчителі, батьки.

1.2. Правила затверджуються директором навчального закладу.

2. Обов’язки бібліотеки з обслуговування читачів

2.1. Створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів.

2.2. Інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека.

2.3. Дбати про культуру обслуговування користувачів.

2.4. Формувати у користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприяти підвищенню культури читання.

2.5. Виконувати довідкову та інформаційну роботу шляхом масового, групового та індивідуального інформування.

2.6. Систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів.

2.7. Ураховувати читацькі запити при формуванні інформаційних ресурсів, проведенні масових заходів.

3. Права користувачів бібліотеки

3.1. Класний керівник отримує в бібліотеці підручники для учнів класу терміном на 1 навчальний рік.

3.2.  Термін користування художніми книгами для учнів І-IV класів – 10 днів, для учнів V-XI класів – 14 днів. При потребі бібліотекар може продовжити цей термін.

3.3. Для навчальних цілей використовувати читальний зал з бібліотечними  комп’ютерами, користуватись іншими довідково-інформаційними послугами.

4. Обов’язки користувачів бібліотеки

4.1.  Дотримуватись Правил користування шкільною бібліотекою.

4.2. За кожен взятий примірник користувач ставить підпис у формулярі (крім учнів І-IV класів).

4.3. Бережливо ставитись до книг (підручників), які отримують з фонду бібліотеки та здійснювати необхідний ремонт отриманої книги.

4.4.  Повертати художні книги не пізніше встановленого терміну.

4.5.  Класний керівник разом з учнями класу повертає підручники, отримані для класу в кінці навчального року згідно з графіком.

4.6. Не виносити з приміщення бібліотеки книги, які не зафіксовані в читацькому формулярі. У разі вибуття зі школи повернути до бібліотеки книги, що за ним зафіксовано та підписати обхідний лист.

4.7. Етично і чемно поводити себе в бібліотеці, дотримуватись тиші та не заважати роботі інших читачів і бібліотекаря.

5. Відповідальність користувачів

5.1.  У разi пошкодження або втрати пiдручника користувач повинен замiнити її аналогічним пiдручником. При втраті художньої  книги замінити її рівноцінною за визначенням бібліотекаря, але рік видання якої не більше 2-річної давності.

Правила користування інформаційним центром на базі шкільної бібліотеки

До роботи з комп’ютерною технікою допускаються користувачі бібліотеки, які можуть самостійно працювати в операційній системі “WINDOWS” та мережі Інтернет. Доступ користувачів до мережі Інтернет безкоштовний. Використовувати Інтернет-місце дозволяється тільки для навчальних потреб.

Користувач має право:

Одержувати консультацію у бібліотекаря з питань пошуку інформації;

Копіювати інформацію з Інтернету на власні диски та флеш-носії.

Користувач зобов’язаний:

Дбайливо відноситись до комп’ютерного обладнання і програмного забезпечення;

Повідомляти бібліотекаря про недоліки і порушення, що виникли.

Забороняється:

Перебувати на робочому місці більше, ніж 2 учні; Виключати або перезавантажувати комп’ютер; Підключатись до мережевих комп’ютерних ігор;

Заважати іншим користувачам, створювати конфліктні ситуації.

У разі порушення правил користування комп’ютерною технікою та Інтернетом бібліотекар має право припинити надання послуг.