Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3

З поглибленим вивченням іноземних мов

Тернопільської міської ради
Тернопільської області

Девіз навчального закладу: Ad angusta per augusta | Через труднощі до зірок

Кредо школи: «Освіта – скарб, праця – ключ до нього»

Наприклад:  школа
Випадкова світлина
Оголошення
Батькам майбутніх першокласників!

З 1 березня 2024 року розпочинається реєстрація у перший клас ТСШ № 3. Подати заяву можна на сайті https://school.isuo.org/
Детальніше про подачу заявок можна ознайомитися тут

Тернопільська спеціалізована школа №3 знову смачно ярмаркувала (ФОТО)

Відшумів, відгомонів, відвирував у Тернопільській спеціалізованій школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов традиційний осінній благодійний ярмарок. Вже десятий рік поспіль усі класи – батьки та діти – спочатку пекли, смажили, варили, готували, а потім півдня продавали свою смачну продукцію на велетенському розпродажі, який було розгорнуто у спортивному залі школи. Від самого ранку туди поспішали дорослі й діти із пакетами та коробками – акуратно загорнутими, ретельно зав’язаними та закутаними, щоб буквально за кілька хвилин перетворити усе принесене у смачну і красиво оформлену експозицію.

– Якщо на початках наш ярмарок був схожий на звичайний розпродаж різноманітних смаколиків, – розповідає заступник директора школи з виховної роботи Людмила Стасишен, – то зараз велику увагу почали приділяти не лише кулінарній стороні цієї справи, а й естетичному оформленню експозиції. Свої столи учасники прикрашають рушниками, квітами, овочами й фруктами, іграшками, придумають різноманітні ідеї, довкола яких об’єднують страви. Один із класів, скажімо, цього року розставив свої страви на пеньочках, посадивши біля них «гарбузового» дідуся у солом’яному брилі, який тримав у руках жартівливий сертифікат якості та натуральності представленої продукції, інший – облаштував красиву арку, під якою зібрав свої вироби, у когось була справжня варенична. Тобто, батьки, діти і, звичайно ж, їхні педагоги, підходять до цього заходу дуже творчо.

Й справді, оформлені столи були надзвичайно гарно – з кошиками та колоссям, калиною і букетами. Це створювало справжнє відчуття свята: діти, батьки, у вишиванках, веселі, усміхнені, – пригощають, припрошують, відрізають найапетитніші шматочки, агітують скуштувати і придбати.


А один із класів навіть пропонував смачно помандрувати Європою, вибираючи цікаві страви, пов’язані з містами різних європейських країн: канапки «Марсельський порт», желе «Вогні Монмартру», печиво «Піщані дюни Лієпаї»,  рогалики «Афінські квартали», «Единбургський чізкейк» чи «Лондонські маффіни». А головними елементами композиції у них були торти «Україна=Європа» та «Мальовнича Україна – центр Європи».


– Такі заходи в школі надзвичайно потрібні, – переконана директор ТСШ №3 Надія Будій. – Адже з точки зору педагогіки – це колективні творчі справи, тобто, коли діти і батьки виконують роботу, яка є соціально значимою. Спільна праця здружує їх, надихає на творчість, сприяє тісному контактуванню і бажанню досягти успіху. Такі ярмарки ми проводимо вже впродовж десяти років, і щоразу дорослі й діти ретельніше готуються до цього свята. Якщо раніше нам вистачало місця на другому поверсі у рекреації, то тепер ми змушені перейти до спортзалу школи, тому що надзвичайно багато представляють продукції. Діти і батьки ретельно готуються, відтак і покупців побільшало. Усі розуміють: те, що виготовлено ними власноруч для учасників цього благодійного ярмарку, має бути смачним, якісним, свіжим. Тут у нас є досить жорсткий контроль. Ми відразу намагаємося обговорити питання санітарії і гігієни з батьками – одноразові рукавички, посуд тощо, працює і медслужба школи. Ярмарки проходять успішно, щодо якості продукції жодних проблем ніколи не виникало.

Як розповіла Надія Дмитрівна, учні чекають на цей захід ще з першого дня навчання, постійно запитуючи: «Коли вже буде шкільний ярмарок?». Це не дивно, адже вони отримують тут дуже багато позитиву, причому, найбільше – від спілкування, і саме такі дні у школі запам’ятовуються на все подальше життя.

– Я дуже тішуся, що батьки підтримують дітей. Надзвичайно приємно, що сьогодні я бачу мамів, татів, дідусів, бабусь, родичів, які приходять, щоб представити свою родину на ярмарку і, разом із тим, купити хорошу продукцію, – зауважила Надія Будій.

Особливо важливою складовою ярмарку є й те, що виручені кошти ідуть на благодійність. Так, цьогоріч вони будуть спрямовані на адресну допомогу воїнам АТО, які проходять лікування в тернопільських лікарнях, допомогу онкохворим, дітям-сиротам, інвалідам. Також з року в рік ТСШ №3 допомагає школі для слабозорих УТОС «Біла тростина».

– На засіданні шкільної ради від 13 вересня було прийнято рішення, що частину коштів, отриманих від ярмарку, ми маємо право застосувати, аби підтримати матеріальну базу школи. Так, скажімо, за результатами одного з минулих таких заходів були придбані крісла до актової зали. Ще цікавий факт: минулого року наші учні були слухачами Міжнародного дитячого економічного університету, створеного на базі Інституту імені Богдана Гаврилишина, ТНЕУ. Там з дітками працювали англомовні студенти університету, які дуже ретельно ставилися до виконання своїх завдань. І от, коли був День інституту, двом кращим студентам-викладачам ми від школи вручили стипендії із коштів, отриманих на ярмарку. Всі були цим дуже приємно здивовані, а зокрема, й тим фактом, що школа теж може заробляти гроші.Звіт про використання коштів з благодійного ярмарку буде висвітлено на сайті школи та оприлюднено на засіданні шкільної ради.

Ярмарок завершено, а юні шанувальники домашньої смакоти із третьої школи вже висловлюють пропозиції, щоб такі заходи проводили хоча б два рази на рік. «Тому що це весело і смачно, ми можемо і продавати, і купувати, і пригощати», – навперебій вигукують дітлахи, відповідаючи на запитання, чи сподобався їм ярмарок.

«Такі заходи однозначно потрібні, – посміхається у відповідь на такі пропозиції директор школи. – Адже це духовне виховання наших дітей: виховання милосердя і відповідальності, формування уміння працювати в колективі і, звичайно, створення позитивної атмосфери у навчальному закладі».

Олена Лайко, Тернопільська Липа

Замовити дзвінок

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо

×
×
×