Реквізити:
БО "Благодійний Фонд
"КРОК ДО УСПІХУ"
Код ЄДРПОУ 44003990
п/р UA133052990000026006043304834
в КБ «ПРИВАТБАНК»
призначення платежу: благодійні внески
Можливо, хтось і не повірить, що діти на літніх канікулах із задоволенням прокидаються о сьомій тридцять, щоб на дев’яту прийти без запізнень до школи, однак це правда. Варто тільки поспостерігати за хлопчиками і дівчатками в яскравих кепках та капелюшках, з невеличкими сумочками та наплічниками, які впродовж трьох тижнів зранку поспішають на спортивний майданчик нашої школи. Більше того, вони з величезним ентузіазмом та запалом роблять вправи під ритмічну музику. А старші з них – дівчатка-четвертокласниці – навіть виконують роль інструкторів, демонструючи своїм молодшим товаришам різноманітні танцювальні та спортивні рухи.
Саме так, із ранкової зарядки, на свіжому повітрі щодня розпочинала свою роботу літня мовна школа «Поліглот», яка від початку червня діяла на базі школи. Відвідували її заняття близько 180 учнів початкових класів, в ігровій, цікавій, легкій та доступній формі вивчаючи англійську, французьку, німецьку, польську мови.
Літня мовна школа є вимогою часу. Діти із задоволенням її відвідують, тому що вона має і розвивальний характер, і відпочинковий. Головний акцент у нашій лінгвістичній школі «Поліглот» ставиться саме на розмовну мову, а зокрема, на теми, що стосуються подорожей, поїздок, особливостей різних країн світу. Однак все це зовсім не схоже на звичайні уроки: діти ідуть в парк, на спортивні майданчики, де спілкуються іноземними мовами, грають у різноманітні мовні ігри, щоб збагатити свій словниковий запас. Звичайно, деякі завдання вони виконують і в класах, скажімо, роблять стінгазети з використанням нових іноземних слів, виготовляють ексклюзивні «паспорти», «квитки» на літак чи поїзд, «меню» для ресторану тієї чи іншої країни, в яку хотіли б поїхати. І все це для них надзвичайно цікаво.
Дуже подобаються дітям різноманітні квести та інші групові завдання, адже саме дух змагань найбільше заохочує до активності. Хоча, звичайно, у таборі «Поліглот» завжди перемагає дружба, оскільки головне завдання, яке ставиться перед дітьми, – не лише змістовно, цікаво, весело провести час, пізнаючи щось нове, а ще й знайти нових друзів серед старших та молодших колег по школі, краще познайомитися з однолітками з паралельних класів.
Заняття у школі «Поліглот» проводять вчителі іноземних мов, які проходили навчання у Гете Інституті у Києві, курси в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Відтак, використовують у своїй роботі форми і методи роботи, різноманітні матеріали, які були там запропоновані. Ми запросили до співпраці і вчителів-волонтерів, які безкоштовно працюють, щоб урізноманітнити види занять з дітьми. Також залучили і кілька студентів-волонтерів, і таку співпрацю плануємо продовжити й на наступний рік,
Задіяні в роботі у таборі і вчителі початкових класів, які здійснюють організаційну роботу, проводять різноманітні культпоходи. Так, за час перебування в літній школі, діти кілька разів побували у Палаці Кіно, де їм демонстрували улюблені мультики, у театрі актора і ляльки мали можливість переглянути виставу «Маленька фея», а в обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка – казку «Біда навчить», мали цікаві бесіди-зустрічі у дитячій бібліотеці. Спеціально для слухачів «Поліглоту» було розгорнуто планетарій, де показали пізнавальні мультфільми для учнів третіх-четвертих класів англійською мовою та українською – для молодших. Також усі діти відвідали майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. Але, окрім розваг, основний акцент у школі все-таки ставиться на іноземні мови.
Оскільки головна мета, яку ставить перед собою «Поліглот», – це розвиток і оздоровлення дітей, дбали тут і про хороше харчування. Кожного дня на обід для юних поліглотів готувалося спеціальне меню, присвячене кухні тієї чи іншої країни. Так, скажімо, кулінарні традиції Польщі демонстрував зелений борщ, пиріжки з капустою та «Варшавське» печиво, Італії – овочевий суп «Мінестроне» та салат із сиром «Фета», про норвезьку кухню смачно розповідала рибна юшка з форелі та овочеве рагу, а про угорську дізналися, скуштувавши гороховий суп. Це викликає велике зацікавлення у дітей, тим більше, що вчителі іноземними мовами проговорюють назви страв, розповідають, як і з чого вони готуються, даючи уявлення про культуру тієї чи іншої країни. Тобто, діти мають можливість дізнатися якомога більше нового, отримуючи, разом із тим, здорове, збалансоване харчування. Однак, окрім зацікавлення іноземними мовами, у таборі «Поліглот» дбають і про те, щоб прищепити учням любов до свого рідного. Саме тому щотижня у меню і день української кухні, де діти можуть переконатися, що українські страви дуже смачні, – напевно, найсмачніші серед інших.
Всі види та форми роботи у лінгвістичній школі «Поліглот» спрямовані на те, щоб діти проводили час пізнавально, весело, цікаво, змістовно, щоб їм було приємно вчитися, працювати і, водночас, – відпочивати. Це говорить про те, що такі літні мовні школи потрібні, тому що діти прагнуть спілкування і нових знань. Тут є також велике завдання «відірвати» школярів від телевізора, комп’ютера, телефону, навчити їх по-справжньому спілкуватися зі своїми однокласниками. Але найголовніше – оздоровитися в літній період. Для батьків – це теж велика допомога, тому що усі вони мріють про те, щоб діти були доглянуті і здорові, в той час коли самі вони на роботі.
Закінчила свою роботу літня лінгвістична школа «Поліглот» святковим обідом «від шеф-кухаря», підбиттям підсумків вивченого, почутого та побаченого – звичайно, іноземними мовами, та побажаннями подальшого щасливого літа, нових вражень та справжніх поїздок, позитивних емоції та гарного настрою усім її вихованцям.
Саме популяризація іноземних мов, вдосконалення навичок спілкування розмовною мовою і сприяла організація літньої мовної школи «Поліглот». А ще, це великий плюс і для дітей, і для педагогів, які із задоволенням разом працюють, спілкуються, ближче знайомляться одне з одним, що сприятиме успішному подальшому освітньому процесу під час навчального року.
Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо