Реквізити:
БО "Благодійний Фонд
"КРОК ДО УСПІХУ"
Код ЄДРПОУ 44003990
п/р UA133052990000026006043304834
в КБ «ПРИВАТБАНК»
призначення платежу: благодійні внески
Педагогічний стаж - 5 років
Розвиток емоційного інтелекту в молодших школярів на групі продовженого дня.
В освітніх установах група продовженого дня є однією з провідних форм організації життєдіяльності дітей, їх інтелектуального, емоційного, фізичного і морального розвитку. Виховний простір ГПД – це саме середовище, в якому перебувають молодші школярі після уроків, разом з цим це і спеціально організований спосіб життя дітей у даному середовищі: їхня діяльність, відносини, події, які з ними відбуваються.
Ми живемо у такий час,коли наші діти переживають сильні емоції. Важливим є навчити дітей молодшого шкільного віку розуміти та управляти своїми емоціями, створивши атмосферу взаєморозуміння, взаємовиручки, поваги і любові, що є основою комфорту, затишку, спокою, самореалізації особистості кожної дитини та забезпечити безпеку її життя і здоров`я.
Для успішного розвитку емоційної компетентності молодших школярів на групі продовженого дня ставлю перед собою наступні завдання:
Особливу увагу як складовій емоційного інтелекту надаю розвитку навичок самоконтролю – умінню управляти емоціями, керувати своїми почуттями. З учнями практикую наступні вправи, що допомагають виражати емоції через міміку, жести, пантоміміку)
На групі продовженого дня діти перебувають у постійній взаємодії, тому часто виникають різні конфліктні ситуації через непорозуміння, образи - порушується комунікація. Учні в такі моменти бувають розлючені, емоційно збудливі. Для того, щоб вони розслабились і зняли тілесне напруження, припрацьовуємо наступні техніки управління емоціями:
-витримати паузу;
-відокремити «Я» від емоцій;
-зробити крок назад ( ніби подивитись на емоцію збоку);
-вивільнити емоції через рухи;
-нормалізувати дихання, використовуючи ріні цікаві дихальні вправи до прикладу - «дихання по квадрату», а також запропоновані психологинею Тетяною Павлюк – «дихання по долонці», «веселкове дихання», «зіркове дихання»;
-усамітнитись;
-пожартувати;
-намалювати власні емоції.
Правила управління емоціями, які пропрацьовуємо з дітьми на заняттях:
- зафіксувати емоцію,
- взяти відповідальність за свою емоційну реакцію
- зрозуміти причини своїх емоцій
- обрати емоційну реакцію,
- за необхідності стримати емоційну бурю.
Отже, формування емоційного інтелекту у дітей на групі продовженого дня є важливим аспектом їхнього гармонійного розвитку. Уміння розпізнавати, висловлювати та регулювати власні емоції сприяє покращенню міжособистісних відносин, знижує рівень конфліктності та допомагає дітям ефективно долати труднощі. Використовуючи різні ігрові, арт-терапевтичні методи, вправи для розвитку емоціцйного інтелекту та бесіди створюється сприятливе середовище для розвитку емоційної сфери молодших школярів. Таким чином, системна робрта над розвитком емоційного інтелекту на групі продовженого дня сприяє вихованню стійких, чуйних, та соціально адаптованих особистостей, здатних успішно взаємодіяти в суспільстві та будувати здорові стосунки з оточенням.
Ігри для розвитку емоційного інтелекту
Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо