Запитання та відповіді

Наша підготовча школа має за мету підготувати дітей до шкільного життя, навчити їх вчитися, адаптуватися до умов шкільного життя, поводитись у колективі, слухати дорослих і вчителів. А найголовніше, щоб дитина, котра йде в перший клас, почувалася комфортно і розуміла, що навчання в її житті тепер буде займати значне місце.

У підготовчій школі діти будуть мати такі заняття, як "Математична скарбничка", "Цікава граматика" та інтегрований курс англійської мови, малювання і музики "Граючись, навчаємось". Майбутні школярі матимуть чотири заняття по півгодини. Вони проходять в ігровій формі, містять кілька музичних пауз та фізкультхвилинок. В умовах впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти важливою є підготовка до вивчення іноземної мови (з цього навчального року іноземна мова вивчається в усіх загальноосвітніх школах з 1-го класу). Справжні фахівці прививають дітям любов до вивченням англійської мови. Ми готуємо до навчання у будь-якій школі, проте значна частина випускників підготовчої школи стає першокласниками саме нашої школи. Зазвичай до нас приводять дітей, уже починаючи з 4,5 і до 6-річного віку. Загалом навчання у початковій школі триває з жовтня до квітня, але деякі дітки із задоволенням навчаються протягом двох років. Дітей молодшого віку ми формуємо в окрему групу, вони мають свою програму навчання, яка ускладнюється у наступному році.

Ми працюємо щосуботи та щонеділі з 10 до 12 години. З малюками працюють наші найкращі вчителі. Серед них – переможець Всеукраїнського конкурсу "Учитель року", Заслужений вчитель України Цибульська Світлана Анатоліївна, призери Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" Заброцька Світлана Григорівна, Кріль Олена Павлівна. Це самовіддані, досвідчені, закохані у свою працю педагоги. До речі, колектив вчителів початкових класів ТСШ № 3 став лауреатом Всеукраїнського конкурсу "Початкова школа ХХІ сторіччя" у номінації "Творчий педагогічний колектив", який проводив Інститут інноваційних технологій змісту освіти.

Про оцінки, у прямому розумінні цього слова, не йдеться. У нас, так зване, вербальне оцінювання: похвала, добре слово вчителя. Окрім цього, намагаємось робити дітям приємні сюрпризи: розмальовки, цікаві грамоти, наклейки з казковими героями, персонажами мультфільмів. Усе має заохочувальне значення. Важливо, що жодних негативних оцінок зі сторони вчителів діти не отримують.

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України для зарахування дітей у спеціалізовані навчальні заклади діють правила конкурсного приймання. Зазвичай, коли дитина закінчує підготовчу школу, в неї не виникає проблем з проходженням співбесіди. Вона має значно ширший кругозір, вільно спілкується з дорослими. Програма нашої підготовчої школи враховує вимоги дошкільного виховання. У жодному разі це не дублювання програми першого класу, а підготовка до навчання.

Школа має свої посібники та зошити, які розробили наші вчителі. Сучасні кабінети оснащені інтерактивними дошками, мультимедійними комплексами. Яскравий роздатковий матеріал, цікаві ігри, музичний супровід занять, ігрові куточки, килимки та м’які іграшки – усе це сприяє комфортному перебуванню дітей у школі та розвитку допитливості малюків.

У цьому навчальному році ми розпочнемо свою роботу 15 жовтня. Організаційні батьківські збори, на яких прийматимуть заяви, відбудуться 12 жовтня о 18.00 год. в актовому залі школи.

НЕ ЗНАЙШЛИ ВІДПОВІДЬ НА СВОЄ ЗАПИТАННЯ?