Васько Ольга Ігорівна

Педагогічне звання: учитель-методист
Класний керівник 9-В класу

Педагогічний стаж - 24 роки

Протягом 2017–2022 років працюю над науково-методичною проблемою “Розвиток навичок критичного мислення як необхідна складова у забезпеченні мотивації здобувачів освіти на уроках англійської мови”

Основною метою досвіду є розвиток навичок критичного і логічного мислення, формування інформаційної компетентності учнів, розвиток пізнавальної активності та творчих здібностей школярів. Адже сучасне викладання неможливе без використання мультимедійних технологій, як інструменту для вдосконалення і оптимізації навчального процесу. В сучасних умовах перед педагогами стоїть нелегке завдання не лише правильної подачі матеріалу, який буде легко та ефективно засвоюватися учнями, а й пошуку шляхів мотивування учнів до якісного його засвоєння та досягнення високого рівня навчальної успішності шляхом розвитку критичного мислення.

Мотивація надихає, спрямовує та формує певний тип поведінки особи, необхідної для реалізації поставленої мети. Мотивувати школяра на кожному етапі уроку означає залучити його до діяльності та навчити критично оцінювати інформацію. Якщо сама діяльність викличе в нього інтерес, то можна очікувати, що в нього поступово з’являться потреби й мотиви до цієї діяльності. Завдання із розвитку критичного мислення здійснюють активний вплив на процес навчання і мислення учня, оскільки змінюють схему передавання знань і методів навчання.

Практична значущість досвіду полягає у впровадженні компетентнісного навчання через використання технології критичного мислення, яка спрямована на формування у школярів комунікативної компетентності на уроках англійської мови.

В 2021 році пройшла навчання за  програмою розвитку лідерства «Лідер у Мені» Шона Кові та за результатами цього навчання отримала сертифікат тренера, проводжу заняття з учнями англійською мовою. На сьогодні це найкраща в світі програма, яка допомагає дітям стати лідерами,  розвиває критичне мислення та вчить досягати успіху і бути щасливими. За результатами міжнародних досліджень, успіх людини на 85% залежить від soft skills - м'яких навичок: комунікація, проактивність, продуктивність та інших. Жодної теорії, лише практика, яку дитина глибоко засвоює і впроваджує у щоденне життя. Учні із захопленням відвідують заняття та здобувають нові навички.

Участь у міжнародних програмах є важливим чинником для розвитку критичного мислення, що і мотивує учнів до вивчення мови. Аналіз фактів та участь у тренінгах з учнями із інших країн мотивує учнів до відмінних результатів таппрактичного застосування англійської мови. Впродовж шести років беру активну участь у Транскордонній міжнародній програмі PL-BY-UA, відвідали Польщу та взяла участь у програмах спільних навчань та тренінгів. В 2020 написали проєкт спільно із Гімназією №4 м. Брест, Білорусь та Ліцеєм №3 ім. Альфреда Літинського м. Сувалки, Поьща та успішно виграли цей проєкт. В 2022 році є координатором тристороннього проєкту обміну молоді із театральним спрямуванням. Я є постійним учасником різноманітних тренінгів, вебінарів та семінарів, які проводяться на базі школи, міста та області: провела семінар-тренінг для вчителів англійської мови міста Media Literacy із волонтером Корпусу Миру, Шоном Хіксом; виступила на платформі Трансфер містечка “Можливості та труднощі міжнародних проєктів”; взяла участь у Міжнародній мовній школі на базі ЗУНУ.

Постійний учасник вебінарів, що проводяться Cambridge English, Macmillan, MM Publications, тренінги та семінари TESOL UKRAINE, Lviv.

Я постійно намагаюсь опанувати нові форми роботи та вивчаю передовий сучасний досвід кращих педагогів України та світу для використання у своїй діяльності, а також розробила програму курсу за вибором для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов “English for Tourism and International Communication”.

Отже, я постійно намагаюсь опановувати нові форми роботи та вивчати передовий сучасний досвід кращих педагогів України та світу для використання у своїй діяльності.

Посилання на матеріали