Сагайдак Вероніка Зіновіївна

Сагайдак Вероніка Зіновіївна

Вчитель української мови та літератури
Кваліфікаційна категорія: вища
Педагогічне звання: учитель-методист
Класний керівник 11-Б класу

Педагогічний стаж - 35 років

Педагогічне кредо – Лише духовно багатий учитель може виховати справжніх громадян України.

Уроки мови та літератури – це напружена, науково організована й результативна праця всіх учнів у співтворчості з учителем, яка :

•     розвиває творчі здібності учнів;
  •     сприяє здобуванню знань учнями самостійною роботою думки;
  •     диференціює та індивідуалізує процес навчання;
  •     стимулює роботу з додатковою літературою;
  •     розвиває аналітичне мислення, вміння робити узагальнення;
  •     формує в учнів навички самооцінки та самоконтролю своєї навчальної діяльності.

Передових педагогів всіх часів об’єднувало бажання і вміння працювати, аналізувати результати своєї роботи, своїми індивідуальними якостями впливати на становлення учнів, як творчо мислячих, високоморальних, соціально адаптованих особистостей.

Мова та література - це  предмети у шкільному розкладі, які дають унікальні можливості для розвитку критичного мислення школярів.  Тому у своїй роботі я відмовляюся від практики "нав'язування" дітям чужих      або власних думок щодо того чи іншого твору, трактування художнього образу . Прагну, щоб учні думали і висловлювали власні позиції на уроці літератури, а не лише запам'ятовували усталені істини, тому опрацьовую технології розвитку критичного мислення школярів.

Дуже важливо організувати процес навчання так, щоб дитина активно, цікаво і захоплено працювала на уроці, бачила плоди своєї праці і могла їх оцінити.

Звичайно, враховую особистісні інтереси, досвід, побажання, думки, переконання, внутрішній стан учнів.

Проблемність — це одна із найважливіших ознак сучасного уроку літератури. Тому у своїй педагогічній скарбничці  використовую технологію проблемного навчання.Унікальність її в тому, що вона дає змогу дітям вчитися вирішувати життєві проблеми, змодельовані в художніх творах.

Життя – вічна наука. Сьогодні воно змінюється стрімко, часом непередбачувано.  Я стараюсь опановувати такі  педагогічні технології, які б допомогли мені зробити процес навчання цікавим, різноманітним, ефективним, творчим, демократичним.

Опис досвіду роботи

Презентація досвіду роботи

Матеріали з досвіду роботи:

1. План-конспект уроку української літератури в 7-Б класі Василь Симоненко. «Лебеді материнства».