Гетманюк Інна Богданівна

Гетманюк Інна Богданівна

Вчитель біології та основ здоров'я
Кваліфікаційна категорія: І категорія
Класний керівник 8-Б класу

Педагогічний стаж - 16 років

Педагогічне кредо:

«До кожної дитини ключ знайти, у праці результат хороший мати, упевнено і творчо до мети іти, з любов’ю серце дітям віддавати».

Мій девіз:

«До справи з цікавістю і бажанням, до дітей – з любов’ю і повагою, до людей – з шаною і вдячністю».

Тема досвіду:

Використання інформаційно комунікативних технологій (ІКТ) як засіб підвищення якості навчально - виховної діяльності учнів на уроках біології та основ здоров’я.

Актуальність досвід

Найдорожчим скарбом, яким нагороджує людину природа від народження і на довгі роки життя є здоров'я. Це справді незрівнянне багатство, яке необхідно не просто берегти, а й повсякчас примножувати.

Завдання школи – збереження духовного, фізичного, психічного, соціального здоров'я учнів а також формування  відповідального ставлення до нього. Виникає необхідність у формуванні здоров’язбережувальної компетентності учнів та використанні освітніх технологій, що полегшують формування нових  знань, зберігаючи при цьому здоров'я учнів; формують у них необхідні знання, уміння та навички щодо здорового способу життя, навчають використовувати отримані знання у повсякденному житті.

Для цього під час навчально-виховного процесу на уроках біології та основ здоров’я потрібно використовувати не тільки традиційні, а й інноваційні технології навчання.

Мета та завдання дослідження:

Метою дослідження є використання інформаційно комунікативних технологій які дозволяють вчителю провести урок на якісно новому рівні, врахувати вікові та психологічні особливості дітей. Це дає можливість значно посилити їх інтерес до вивчення біології та основ здоров’я, розвивати логічне мислення у  школярів, навички пошуку нової інформації, різні форми групової роботи, формувати ключові компетентності учнів, тим самим покращити якість їх знань з предмету та навичок практичного застосування у житті.

Об’єкт дослідження: Уроки біології та основ здоров’я

Предмет дослідження:

Методи ІКТ як засіб підвищення ефективності навчання та практичного застосування знань.

Завдання, зумовлені зазначеною вище метою:

• створити успішне освітнє середовище
  • розвивати логіку, ініціативність, самостійність, комунікативність, громадську свідомість
  • розвивати критичне мислення
  • спонукати до творчого пізнання дійсності до встановлення причинно – наслідкових зв’язків
  • поповнити знання учнів
  • сформувати практичні навички застосування знань на практиці

Результативність та умови ефективності досвіду

Беру участь у методичній роботі: виступи на педраді та семінарах, проводжу відкриті уроки.

Мої учні активні учасники Міжнародного природничого конкурсу «Колосок». Учні є переможцями I та II епапів шкільних олімпіад з біології та екології. Щорічно мої вихованці беруть участь у МАН та виборюють призові місця. Діти завжди беруть участь у фахових конкурсах: «День зустрічі весни», «День здоров’я» та інші.

Протягом педагогічного досвіду була нагороджена дипломом другого ступеня  Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації (Наказ від 20.02.2017 р. № 68) грамотою Управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації (Наказ від 28.01.2016 р. №26), грамотою Тернопільської спеціалізованої школи I III ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов (2019р.), подякою Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України (2019р.)

Матеріали з досвіду роботи:

1. Презентація до уроку біології у 6 класі « Губки – багатоклітинні організми»
  2. Презентація до виховного заходу «Думай екологічно»
  3. Конспект  уроку з основ здоров’я  у 9 класі «Готовність до дорослого життя»
  4. Презентація власного досвіду.