Фізики чи лірики?

05/11/2018

Починаючи з 2016 року, ТОКІППО щорічно організовує Фестиваль фізичного експерименту і проводить його у три етапи (осінній, зимовий і весняний). До участі запрошуються учні 9-10 класів закладів середньої освіти області. Учасники проводять фізичні досліди та експерименти, пояснюють процеси, що в них відбуваються, відповідають на запитання конкурентів і членів журі. Учасники та переможці отримують позитивні емоції, драйвовий настрій, нагороджуються дипломами,  кубками та одержують подарунки від спонсорів. Захід сприяє пропагуванню вивчення фізики,  формує ключові компетенції в природничих науках і технологіях,  має важливе профорієнтаційне значення, оскільки знайомить   школярів  з кафедрами ТНТУ ім. І. Пулюя, ТНПУ ім. В. Гнатюка, викладачами, студентами та їх здобутками.
        Учні нашої школи щоразу беруть участь у цьому турнірі. Вони постійно демонструють високу вправність у проведені фізичних дослідів, проявляють глибоке розуміння теорії , пояснюючи спостережувані фізичні явища та ефекти. Наші школярі постійно ставали призерами та переможцями всіх етапів, що відбулися: Мочульський Ростислав ( диплом  І ст. - весна 2016, диплом  ІІ ст. - осінь 2016, диплом  І ст. - зима 2017), Хомишин Олександра (диплом  ІІІ ст. - осінь 2016, диплом  ІІІ ст. - зима 2017, диплом  І ст. - осінь 2017, диплом  І ст. - зима 2018, диплом  І ст. - весна 2018), Брюхань Софія (диплом  ІІІ ст. - зима 2017, диплом  ІІ ст. - зима 2018, диплом  ІІ ст. - весна 2018), Гуменний Владислав (диплом  учасника - осінь 2017).
       1 листопада 2018 року в читальній залі ТНТУ ім. І Пулюя відбувся Осінній етап Фестивалю фізичного експерименту - 2018, організований спільно Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти та кафедрою фізики Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Цьогоріч учень нашої школи  Грицюк  Дмитро (9-Б клас) нагороджений Дипломом ІІІ ст. за дослід Пляшка Маріотта.