Правила конкурсного приймання у 1 клас

конкурсного приймання дітей у 1 клас

Тернопільської спеціалізованої
школи І-ІІІ ступенів № 3
 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради
(з доповненнями)

Обговорено і схвалено на спільному засіданні
педагогічної ради та ради школи
від 26 січня 2017 року

Зарахування дітей до 1 класу Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області здійснюється відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 року № 389, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2003 року за № 547/7868 та відповідно до Інструктивно-методичного листа Міністерства освіти  і науки від 14.02.2015 року  № 1/9-71 «Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до 1-го класу».

1. Загальні  положення

1.1. Правила конкурсного приймання обговорюються на спільному засіданні педагогічної ради і ради школи, схвалюються ними, затверджуються директором школи, погоджуються   головою шкільної ради та начальником управління освіти  і науки Тернопільської міської ради.

1.2. До 1 класу спеціалізованої школи № 3 зараховуються діти, як правило, з 6 років.

1.3. У конкурсному відборі можуть брати участь діти незалежно від місця проживання.

1.4. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

2. Організація і проведення конкурсу

2.1. Для проведення конкурсних випробувань у школі створюється педагогічна комісія, склад якої затверджується наказом директора за погодженням з радою школи. До складу цієї комісії входить практичний психолог. Головою педагогічної  комісії є директор школи або його заступник.

2.2. Чисельність педагогічної комісії для співбесіди з дитиною, яка вступає до 1-го класу спеціалізованої школи, не може перевищувати трьох осіб. Співбесіда не повинна тривати більше 30 хвилин.

2.3. Конкурсний відбір дітей проводиться у терміни, визначені дирекцією школи, у формі однієї комплексної співбесіди з дитиною в присутності її батьків або осіб, які їх замінюють.

2.4. Співбесіда з дитиною, яка вступає до 1 класу спеціалізованої школи, повинна включати виконання спеціальних діагностичних завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації школи. Ці завдання розробляє педагогічна комісія, затверджує директор і погоджує методична служба  управління освіти і науки Тернопільської міської ради.

3. Порядок зарахування

3.1. Діти, які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до школи наказом директора на підставі рішення педагогічної комісії.

3.2. Для зарахування дітей до 1-го класу батьками подаються такі документи:

- копія свідоцтва про народження;

- медична картка встановленого зразка;

- заява.

3.3. Якщо батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням педагогічної комісії, вони можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією (подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу; розглядається протягом трьох днів з дня її подання). Для розгляду апеляцій створюється апеляційна комісія, чисельність та склад  якої визначаються навчальним закладом за погодженням з управлінням освіти і науки міської ради. Проведення додаткових випробувань під час розгляду апеляції забороняється.

3.4. У разі, якщо висновки апеляційної комісії не задовольняють осіб, які подали апеляцію, останні можуть звернутися в управління освіти міської ради, яке створює свою апеляційну комісію, рішення якої є остаточним.

3.5. Відповідно до рішення педагогічної ради та ради школи від  26.01.2017 року (протокол № 01) надаються пільгові умови таким категоріям:

- дітям, батьки яких загинули під час участі в АТО;

- дітям, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО відповідно до висновків соціальних служб (мають статус учасника бойових дій);

- дітям, батьки яких беруть участь в АТО (протягом перебування в зоні АТО);

- дітям, батьки яких отримали інвалідність під час участі в АТО.

Вищевказаним категоріям дораховуються по два додаткових бали до загальної кількості балів, які отримала дитина в ході співбесіди.

4. Контроль за проведенням конкурсу

4.1. Директор навчального закладу несе персональну відповідальність за дотримання даних Правил.

4.2. Контроль за організацією та проведенням конкурсного відбору здійснюється управлінням освіти і науки  Тернопільської міської ради.